פרגולות אלומיניום או פרגולות מעץ

אז מה ההבדלים באמת בין פרגולות אלומיניום לפרגולות מעץ?

פרגולות אלומיניום נכנסו לאט לאט לחיינו בשנים האחרונות אך כשחושבים על פרגולה ישר עולה לנו בדמיון פרגולה עשויה מעץ. שני סוגי הפרגולות עושות למעשה את אותה העבודה בדיוק אך קיימים ביניהם מספר הבדלים. אז מה הם ההבדלים? מה כדאי לנו לבחור? מה הכי מתאים לנו? מה יותר יקר? הכל נספר לכם בהמשך הכתבה!

 

פרגולות עץ – יתרונות וחסרונות

פרגולות הן הפיתרון הנפוץ, המוכר והבטוח יותר בארצנו. קיימים מגוון של סוגי עצים בהם ניתן להשתמש לבניית פרגולה לדוגמה: עץ אורן אדום מערבי ואורן פורט אורפורד הם הסוגים המומלצים לבניית פרגולה מעץ לעומת אורן לבן שאינו מתאים לבניית פרגולות. הייתרונות הם שניתן לבצע רמות גימור שונות, עיצובים מגוונים וגם מגוון סוגי חיפוי. פרגולת עץ נמדדת על פי מ”ר וכך היא מתומחרת ללקוח. העלויות של פרגולות עץ זולות יותר. החיסרון בפרגולה זו שהיא דורשת תחזוקה אחת לתקופה, ליטוש וצביעה אך פרגולת עץ מחזיקה להמון שנים. פרגולות מעץ משתלבות היטב בעיצוב חצר הבית בשל המראה הטבעי והאותנטי שלהן. פרגולות בצפון למשל בנויות ברובן מעץ – הסיבה העיקרית לכך היא הסביבה הפסטורלית בה מתגוררים התושבים, רובם גרים בבתים פרטיים, מושבים קיבוצים ועיירות לכן התושבים מתאים את עיצוב הבית לסביבה בה הם חיים.

 

פרגולות אלומיניום – יתרונות וחסרות

פרגולות אלומיניום חדשות יחסית בעולמנו ולא מתאימות לכל בית או לכל מרפסת, הכל תלוי בסגנון העיצובי של הבית והמראה החזותי שלו. פרגולות אלומיניום יקרות יותר משום שאינן מצריכות תחזוקה כלל, הן עמידות בכל תנאי מזג האוויר משום שאלומיניום אינו סופח נוזלים וצבעו אינו מתקלף משום שהוא נצבע בתנור, לכן הן עמידות ומחזיקות לאורך מספר רב של שנים. פרגולות אלה מתאימות לבתים בסגנון קלאסי .

 

לסיכום אז מהי הבחירה הנכונה עבורנו?

אין תשובה חד משמעית וברורה מה כדאי יותר לבחור הכל תלוי בהעדפה האישית של הלקוח, ביכולת הכלכלית שלו וכמובן בסגנון הבית. ישנם רבים המעדיפים פרגולות משום שעץ נחשב לבניה ירוקה וידידותי לסביבה!

פרגולות אלומיניום
פרגולת עץ
פרגולת אלומיניום
פרגולת אלומיניום

מעוניינים בפרגולת עץ?

השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *